Spotkanie dotyczące przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt

2015-2-22

18 lutego 2015 o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Zielonka, odbyło się spotkanie poświęcone przybliżeniu sytuacji bezdomnych zwierząt z terenu Zielonki. Radna Joanna Nicole-Urbanowicz - pomysłodawczyni tego spotkania, zaprosiła wszystkich radnych, burmistrza oraz osoby związane z punktem czasowego przetrzymywania zwierząt w Zielonce przy ul. Krzywej 18 (potocznie zwanym ośrodkiem, azylem, lub przytuliskiem).

Na spotkaniu obecni byli burmistrz oraz jego zastępca, radna Gabriela Wiśniewska oraz członkowie Zielonkowskiego Forum Samorządowego i dwie panie pracujące na co dzień w Punkcie Czasowego Przetrzymywania Zwierząt.

Spotkanie trwało 3 godziny. Została na nim przedstawiona prezentacja dotycząca bezdomnych zwierząt z terenu Zielonki, sposobu pracy wolontariuszy i sposobu znajdywania nowych domów dla bezdomnych zwierząt.

Na spotkaniu dyskutowano nad problemami funkcjonowania punktu czasowego przetrzymywania zwierząt, pracy wolontariuszy i ich bezpieczeństwa w czasie pracy ze zwierzętami. Dyskutowano również nad rozwinięciem działalności wolontarystycznej i edukacyjnej z dziedziny przeciwdziałania bezdomności zwierząt. 

Znajdź nas na Facebooku

FACEBOOK