Ewa KOSIŃSKA
kandydatka na radną okręgu nr 4

Okręg wyborczy nr 4 to ulice: Wojska Polskiego od 2 do 16B, Paderewskiego od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste) w tym: Paderewskiego 1 – blok nad miejscem gdzie mieścił się sklepem Piotr i Paweł, Wilsona od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste), Waryńskiego od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste), Legionów od 1 i 2 do bocznicy kolejowej (parzyste i nieparzyste, Wyszyńskiego od firmy Top Classic do nr 9 (tylko nieparzyste numery) tj. Wyszyńskiego 9, 9A, 11, 13, 15, a w tym: bloki „Spółdzielnia Mieszkaniowa Automatyk”– 4 bloki, bloki „Kolejowe”– 2 bloki.
Całe ulice: Małcużyńskiego, Leśna, Okrzei, Focha, Buczka, Czwartaków

W Zielonce Bankowej mieszkam od ponad 30 lat. Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą, przez 44 lata pracowałam w swoim zawodzie. Od niedawna jestem na emeryturze i uważam, że jest to doskonały moment, by moją zawodową wiedzę księgowej oraz doświadczenie życiowe wykorzystać w pracy na rzecz mieszkańców.

Od zawsze byłam aktywna osobą. Włączałam się w prace rad rodziców szkół, do których chodziły moje dzieci. Oprócz pracy zawodowej moją pasją było i jest do tej pory pływanie. Już jako młoda zawodniczka klubu pływackiego nauczyłam się dyscypliny i konsekwentnej, codziennej pracy, które są kluczem do sukcesu w realizacji określonych celów. Jestem osobą rzetelną, bardzo skrupulatną, energiczną, wrażliwą na potrzeby innych. Nie boję się działania, wyzwań i zmagania z trudnymi tematami. Zawsze poszukuję rozwiązań i dążę do zgody. Mimo iż to ciężka i długotrwała praca, to warta wysiłku.

Jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, z oddaniem będę zabiegała o nasze sprawy, sprawy mieszkańców Zielonki Bankowej. W radzie miasta chcę zająć się poprawą stanu dróg nie tylko w moim okręgu, ale całej Zielonce Bankowej. Będę dążyła do zwiększenia nakładów finansowych na realizację inwestycji w naszej części miasta.

Chcę, żeby na terenie bocznicy kolejowej zostało stworzone miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z tężnią dla dorosłych, dzieci i młodzieży, niepełnosprawnych oraz seniorów. Obszar ten powinien być wizytówką Zielonki Bankowej, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spotykać się, spędzać aktywnie, ale i leniwie swój wolny czas. Jako radna będę dążyła do zwiększenia zainteresowania samorządu potrzebami mieszkańców niepełnosprawnych – od eliminacji barier architektonicznych po place zabaw przystosowane do ich potrzeb.

Zajmę się również wsparciem lokalnych przedsiębiorców, którzy są ważną grupą społeczną naszego miasta, choć często pomijaną i niedocenianą. Jestem orędowniczką założenia które wynika z mojego 44-letniego stażu pracy: rozwój lokalny powinien opierać się na filarach aktywnej współpracy trzech podmiotów: samorządu, lokalnej przedsiębiorczości oraz nauki.

Do rady miasta wniosę świeże pomysły i nową, tak bardzo potrzebną Zielonce energię połączoną z moim wieloletnim doświadczeniem.


Moje dążenia wyborcze w kadencji 2018 – 2023 dla okręgu nr 4:
FACEBOOK