Renata SZCZĘSNA
kandydatka na radną okręgu nr 6

Okręg wyborczy nr 6 to ulice: Kolejowa od 10 do 50 (tylko numery parzyste), Staszica od 1 i 2 do 19 i 26, Chopina od 1 i 2 do 26 i 19, Sienkiewicza od 18 i 27 do 58 i 67, Leśna od 21 do 39
Całe ulice: Mickiewicza (parzyste i nieparzyste) do ul. Kolejowej, Asnyka, Zapolskiej, Tuwima, Kopernika, Piotra Skargi

Od ponad 30 lat mieszkam w Zielonce. Do rady miasta kandyduję po raz drugi. Każdego dnia przyglądam się naszemu miastu i widzę, jak wiele wymaga pracy zarówno w zakresie inwestycji jak i w wielu kwestiach społecznych. Od 14 lat jestem związana zawodowo z naszym miejskim Ośrodkiem Zdrowia. Swoją pracę zawodową traktuję jako służbę i misję. Jestem osobą pracowitą, rzetelną i konsekwentną. W każdej sytuacji i w każdej sprawie zawsze dostrzegam potrzeby drugiego człowieka.

Profilaktyka zdrowia wszystkich mieszkańców Zielonki jest dla mnie kwestią priorytetową, ponieważ zmniejsza szanse na występowanie groźnych schorzeń. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Będę dążyła do wdrażania licznych programów ochrony i profilaktyki zdrowia skierowanych do mieszkańców w różnym wieku. Chcę m.in., żeby mieszkanki Zielonki mogły bezpłatnie wykonać USG piersi, młode mamy miały dostęp do bezpłatnych zajęć w szkole rodzenia, najmłodsi byli poddawani przesiewowym badaniom wzroku i słuchu czy wreszcie seniorzy mogli skorzystać ze współfinansowanych przez miasto szczepień.

Oprócz działań związanych bezpośrednio z profilaktyką zdrowia, będę dążyła do wdrażania rozwiązań zmniejszających zanieczyszczenie powietrza oraz aktywizujących ruchowo naszych mieszkańców.

Jeżeli zdobędę Państwa zaufanie zajmę się również niedostrzeganymi przez miasto potrzebami młodzieży. Uważam, że musimy włączyć młodzież w procesy decyzyjne w zakresie spraw ich samych dotyczących – pytać, rozmawiać i dyskutować. Będę wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi młodych, a po wypracowanych wspólnie decyzjach - wytrwale dążyć do realizacji ustaleń.

Chcę zająć się również stanem czystości naszego miasta, który musi być poprawiony. Oprócz rozwiązań generalnych, będę podejmowała prozaiczne działania jak chociażby zwiększenie liczby koszy na śmieci.

Zielonka jest pełna życzliwych ludzi, jest piękna i ma ogromny potencjał. Dzięki moim staraniom może być jeszcze zdrowsza.


Moje dążenia wyborcze w kadencji 2018 – 2023 dla okręgu nr 6:
FACEBOOK