Piotr PIETRUSZKA
kandydat na radnego okręgu nr 10

Okręg wyborczy nr 10 to ulice: Osiedle Wolności bloki 12, 13, 14, 15, 16, 17, 22, 23, 23A, 24, 24A, ul. Pogodna, ul. Dębowa i ul. Lipowa (od rzeczki do wjazdu na Osiedle)

W Zielonce mieszkam od 1972 r. i od początku związany jestem z Osiedlem Wolności. Tu się wychowywałem, chodziłem do szkoły podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Ukończyłem kierunek polityka społeczna na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związany jestem z Pocztą Polską, gdzie zajmuję się organizacją szkoleń dla tysięcy jej pracowników. Jestem miłośnikiem historii Polski, przyrody i staroci – przedmiotów mających tzw. duszę.

Jestem osobą dobrze zorganizowaną, otwartą na nowe zadania. Mam świeże spojrzenie na wiele spraw nurtujących mieszkańców naszej społeczności. Nie są mi obce problemy osób starszych, niepełnosprawnych, jak i ludzi młodego pokolenia. Nasze Osiedle i przyległe okolice są mi szczególnie bliskie, są centralnym miejscem mojego życia i spędzania wolnego czasu.

Jako Państwa przedstawiciel w Radzie Miasta będę kładł nacisk przede wszystkim na sprawy bezpieczeństwa, profilaktyki zdrowia, rekreacji, komunikacji, w tym ścieżek rowerowych. Będę dążył do połączenia ich w jedną zespoloną sieć oraz podejmował próby połączenia naszych ścieżek rowerowych z miastami ościennymi i Warszawą.

Radny – niestety – nie może wszystkiego, jakby mogło się wydawać. Dzięki zaangażowaniu i działaniu w grupie może zdziałać więcej, niż działając w pojedynkę. Będę kładł nacisk na pracę zespołową, która znacznie bardziej pozwoli na realizację zadań i celów, zwłaszcza z wykorzystaniem potencjału i kompetencji wszystkich kandydatów na radnych i burmistrza komitetu wyborczego MIESZKAŃCY.

Moim zdaniem, dobra komunikacja pomiędzy burmistrzem, radnymi i urzędem a mieszkańcami to podstawa funkcjonowania dzisiejszego samorządu. Jako radny będę kładł nacisk na efektywną i zrozumiałą dla wszystkich wymianę informacji. Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie miał możliwość zapoznania się z tym, jakie działania podejmują i jak je realizują gospodarz miasta oraz radni. Będę aktywnym przedstawicielem sąsiadów ze swojego okręgu - będę wyjaśniał zawiłe przepisy i tłumaczył kwestie niezrozumiałe.

Budowanie silnych relacji z Państwem – moimi Sąsiadami – tylko mi w tym pomoże. Dlatego będę z Państwem w stałym kontakcie osobistym na dyżurach, również w okręgu oraz mailowym. W miarę możliwości udostępnię też Państwu inne sposoby kontaktu ze mną.

Razem z kandydatką na radną z sąsiedniego okręgu nr 9 Joanną Nicole-Urbanowicz, mamy do zaproponowania wspólne propozycje dla naszych mieszkańców. Ze zdwojoną siłą będziemy zabiegali o ich realizację.

Moje dążenia wyborcze w kadencji 2018-2023 dla okręgu nr 10:
  • rozbudowa mostku łączącego osiedle Wolności z parkiem Dębinki na pieszo-rowerowy
  • budowa oświetlenia chodnika wzdłuż ul. Wolności
  • stworzenie skwerów zielonych z mini tężnią, nowymi ławkami i miejscami odpoczynku
FACEBOOK